Održano finale takmičenja RAF Challenge 2023

Finale petnaestog informatičkog takmičenja za učenike srednjih škola RAF Challenge, koje organizuju Društvo matematičara Srbije i Računarski fakultet iz Beograda održano je 18. marta 2023. godine na Računarskom fakultetu. Učenici su se takmičili u tri kategorije, a poslato je preko 150 radova. U prvoj kategoriji zadatak je bio napraviti prezentaciju na temu „Primena mašinskog učenja u sajber bezbednosti“, druga, gde su učenici na temu „Inovativna primena softvera u podizanju ekološke svesti“ mogli da naprave aplikativni program i zadatak u trećoj kategoriji bio je napraviti video i audio materijal na temu „Moć i nemoć“. Na finale takmičenja pozvano je 29 srednjoškolaca iz Srbije, a najbolji su osvojili vredne nagrade.

Nagrađene radove možete pogledati ovde.

Nagrađeni u I kategoriji:

I mesto: Nikola Ranđelović, 3. razred, Elektrotehnička škola „Mija Stanimirović“, Niš – Nagrade: mobilni telefon (CET), komplet stručne literature (CET), jednogodišnja pretplata na časopis “Svet kompjutera” (Svet kompjutera),

II mesto: Stefan Korica, 3. razred, Školski centar „Nikola Tesla“, Vršac – Nagrade: pametni sat (CET), komplet stručne literature (CET), Norton antivirus (RSD)

III mesto: Aleksija Cvetanović, 1. razred, Gimnazija „Bora Stanković“, Vranje – Nagrade: slušalice (CET), Norton antivirus (RSD).

Nagrađeni u II kategoriji:

I mesto: Milan Nikić, 4. razred, Zemunska gimnazija – Nagrade: laptop (CET), komplet stručne literature (CET), jednogodišnja pretplata na časopis “Svet kompjutera” (Svet kompjutera),

II mesto: Nikola Ranđelović, 3. razred, Elektrotehnička škola „Mija Stanimirović“, Niš – Nagrade: mobilni telefon (CET), komplet stručne literature (CET), Norton antivirus (RSD),

III mesto: Lara Vereš, 1. razred, XII beogradska gimnazija – Nagrade: blutut zvučnik (CET), Norton antivirus (RSD).

Nagrađeni u III kategoriji:

I mesto: Milijana Nikolić, 3. razred, Elektrotehnička škola „Mija Stanimirović“, Niš  – Nagrade: tablet (CET), komplet stručne literature (CET), jednogodišnja pretplata na časopis “Svet kompjutera” (Svet kompjutera),

II mesto: Marija Mirović, 2. razred, Gimnazija i ekonomska škola „Dositej Obradović“, Bačka Topola – Nagrade: grafička tabla (CET), komplet stručne literature (CET), Norton antivirus (RSD),

III mesto: Aleksandra Martinović, 2. razred, Gimnazija Prokuplje  – Nagrade: blutut slušalice (CET), Norton antivirus (RSD).

Škole koje su motivisale učenike da se prijave u velikom broju na RAF Challenge nagrađene su kompletima kompjuterske literature, a to su:

• Medicinska škola „Stevica Jovanović“, Pančevo
  • Knjaževačka gimnazija, Knjaževac
  • Gimnazija u Prokuplju, Prokuplje

Takmičenje su podržale i kompanije koje su obezbedile veliki fond nagrada za sve finaliste. Generalni sponzor takmičenja kompanija CET, medijski sponzor časopis „Svet kompjutera“, zatim RSD i Portalibris.

Fotografije sa takmičenja možete pogledati ovde.