Позив студентима на интернационалну конференцију у организацији mBrainTrain компаније

Компанија mBrain Train (MBT) организује конференцију под називом Methods in mobile EEG Conference, која ће се одржати 14. и 15. септембра 2023. године у Београду. MBT конференција је највећи неуронаучни скуп у региону, који окупља врхунске неуронаучнике, истраживаче и ентузијасте у области неуротехнологија из целог света.

Ова конференција има интернационални карактер, а могућност учешћа добиће и студенти Рачунарског факултета. Организатори додељују 5 бесплатних улазница за учешће, а студенти могу конкурисати слањем абстракта до 20. августа. Детаљније о конференцији и условима учешћа налази се на ЛИНКУ.

Подсетимо, компанија mBrain Train донирала је уређаје за опремање RAF Lab-a који је по својој опремљености јединствен у нашој земљи. Потреба за формирањем оваквог Labа на Рачунарском факултету настала је са новим предметима Интерфејс мозак-рачунар и Физиолошко рачунарство, а у Labu се одржавају и секције о неуротехнологијама и креативне радиоце мехатронике.