Stipendista RAF-a Danilo Trninić osvojio bronzanu medalju na Balkanskoj olimpijadi iz informatike u Sloveniji

Stipendista Računarskog fakulteta Danilo Trninić osvojio je bronzanu medalju na 29. Balkanskoj informatičkoj olimpijadi za učenike srednjih škola (Balkan Olympiad in Informatics –BOI 2023) koja je održana od 29. oktobra do 3. novembra u Mariboru u Sloveniji. Na olimpijadi je u zvaničnoj konkurenciji učestvovao 51 takmičar iz 13 zemalja, dok je, uključujući nezvaničnu konkurenciju, učestvovalo 72 takmičara iz 17 zemalja.

Danilo je kao učenik Računarske gimnazije bio član četvoročlane ekipe koja je predstavljala Srbiju, a odabran je na osnovu uspeha na prethodnim takmičenjima iz informatike.