Стипендиста РАФ-а Вук Хип освојио бронзану медаљу на Светској физичкој олимпијади у Јапану

Стипендиста Рачунарског факултета бруцош Вук Хип освојио је бронзану медаљу на 53. Светској физичкој олимпијади (The International Physics Olympiad – IPhO) за ученике средњих школа. Олимпијада је одржана од 10. до 17. јула у Токију у Јапану. Вук је део националног тима Републике Србије од укупно пет ученика средњих школа, а учествовао је као ученик Математичке гимназије.

Захваљујући запаженим наградама на такмичењима из информатике, математике и физике, Вук се налази међу петнаест стипендиста Рачунарског факултета за наредну школску годину.

Рачунарски факултет честита свом новом колеги на медаљи на IPhO и радује се будућим заједничким успесима!