Stipendista RAF-a Vuk Hip osvojio bronzanu medalju na Svetskoj fizičkoj olimpijadi u Japanu

Stipendista Računarskog fakulteta brucoš Vuk Hip osvojio je bronzanu medalju na 53. Svetskoj fizičkoj olimpijadi (The International Physics Olympiad – IPhO) za učenike srednjih škola. Olimpijada je održana od 10. do 17. jula u Tokiju u Japanu. Vuk je deo nacionalnog tima Republike Srbije od ukupno pet učenika srednjih škola, a učestvovao je kao učenik Matematičke gimnazije.

Zahvaljujući zapaženim nagradama na takmičenjima iz informatike, matematike i fizike, Vuk se nalazi među petnaest stipendista Računarskog fakulteta za narednu školsku godinu.

Računarski fakultet čestita svom novom kolegi na medalji na IPhO i raduje se budućim zajedničkim uspesima!