Стипендисти РАФ-а освојили бронзане медаље на Међународној математичкој олимпијади у Јапану

Стипендисти Рачунарског факултета бруцоши Андрија Живадиновић и Александар Вишњић освојили су бронзане медаље на 64. Међународној математичкој олимпијади (International Mathematical Olympiad – IMO) за ученике средњих школа. Олимпијада је одржана од 2. до 13. јула у Чиби (Токио, Јапан). Андрија и Александар били су део олимпијског тима Републике Србије, а одабрани су на основу успеха на математичким такмичењима које организује Друштво математичара Србије. Андрија се такмичио као ученик Гимназије Светозар Марковић у Нишу, а Александар као ученик Математичке гимназије. У званичној конкуренцији на такмичењу је учествовало 623 такмичара из 116 земаља.

Извор: ДМС

Захваљујући запаженим наградама на такмичењима из информатике, математике и физике, Андрија и Александар се налазе међу петнаест стипендиста Рачунарског факултета за наредну школску годину.

Рачунарски факултет честита својим новим колегама на наградама на IMO и радује се будућим заједничким успесима!