Stipendisti RAF-a osvojili bronzane medalje na Međunarodnoj matematičkoj olimpijadi u Japanu

Stipendisti Računarskog fakulteta brucoši Andrija Živadinović i Aleksandar Višnjić osvojili su bronzane medalje na 64. Međunarodnoj matematičkoj olimpijadi (International Mathematical Olympiad – IMO) za učenike srednjih škola. Olimpijada je održana od 2. do 13. jula u Čibi (Tokio, Japan). Andrija i Aleksandar bili su deo olimpijskog tima Republike Srbije, a odabrani su na osnovu uspeha na matematičkim takmičenjima koje organizuje Društvo matematičara Srbije. Andrija se takmičio kao učenik Gimnazije Svetozar Marković u Nišu, a Aleksandar kao učenik Matematičke gimnazije. U zvaničnoj konkurenciji na takmičenju je učestvovalo 623 takmičara iz 116 zemalja.

Izvor: DMS

Zahvaljujući zapaženim nagradama na takmičenjima iz informatike, matematike i fizike, Andrija i Aleksandar se nalaze među petnaest stipendista Računarskog fakulteta za narednu školsku godinu.

Računarski fakultet čestita svojim novim kolegama na nagradama na IMO i raduje se budućim zajedničkim uspesima!