Студенти РАФ-а освојили друго место на TadHack Telesign хакатону

Студенти друге године Рачунарског факултета Алекса Милић, Филип Обрадовић и Огњен Нешковић, заједно са Павлом Секешаном са Математичког факултета, освојили су друго место на TadHack Telesign хакатону и награду од 2000$. Тема TadHack Telesign хакатона била је апликација која користи Telesign PhoneID API, а њихов одговор на задату тему је апликација Fintel.

Fintel је апликација која анализира долазне позиве и историју позива. Користећи Telesign PhoneID и Fintelov сопствени граф повезаности, Fintel корисницима апликације приказује информације о позиваоцима, како би им помогао да буду што сигурнији и да избегну преваре. Fintel може да открије да ли два телефонска броја (два корисника) имају заједничког контакта/пријатеља и да прикаже и ту информацију корисницима. Такође, Fintel користи информације прикупљене помоћу PhoneID-а, како би подаци које приказује корисницима биле што прецизније, појаснио је члан екипе Алекса Милић.

Видео снимак презентовања њихове апликације је доступан овде.