Studenti RAF-a osvojili drugo mesto na TadHack Telesign hakatonu

Studenti druge godine Računarskog fakulteta Aleksa Milić, Filip Obradović i Ognjen Nešković, zajedno sa Pavlom Sekešanom sa Matematičkog fakulteta, osvojili su drugo mesto na TadHack Telesign hakatonu i nagradu od 2000$. Tema TadHack Telesign hakatona bila je aplikacija koja koristi Telesign PhoneID API, a njihov odgovor na zadatu temu je aplikacija Fintel.

Fintel je aplikacija koja analizira dolazne pozive i istoriju poziva. Koristeći Telesign PhoneID i Fintelov sopstveni graf povezanosti, Fintel korisnicima aplikacije prikazuje informacije o pozivaocima, kako bi im pomogao da budu što sigurniji i da izbegnu prevare. Fintel može da otkrije da li dva telefonska broja (dva korisnika) imaju zajedničkog kontakta/prijatelja i da prikaže i tu informaciju korisnicima. Takođe, Fintel koristi informacije prikupljene pomoću PhoneID-a, kako bi podaci koje prikazuje korisnicima bile što preciznije, pojasnio je član ekipe Aleksa Milić.

Video snimak prezentovanja njihove aplikacije je dostupan ovde.