Takmičenje RAF Challenge 2024 je počelo

Na sajtu Računarskog fakulteta objavljen je poziv srednjoškolcima za učešće na informatičkom takmičenju RAF Challenge koje organizuju Računarski fakultet i Društvo matematičara Srbije. Ovogodišnje takmičenje održaće se u tri kategorije:

1. prezentacija (na temu Računarska vizija: Neka transformer ponovo postane auto),

2. aplikativni program/igrica (na temu Izražavanje kreativnosti u digitalnom svetu),

3. video (na temu San o budućnosti).

Za detaljnije informacije i o propozicijama takmičenja pogledajte RAF Challenge 2024.  Na finale takmičenja pozivaju se srednjoškolci koji uđu u uži izbor, a najbolji se nagrađuju vrednim nagradama.  Prijave i slanje radova će se obavljati putem onlajn forme do 16. februara 2024. godine, a planirano je da se finale takmičenja održi sredinom marta na Računarskom fakultetu (datum će biti naknadno poznat).