In memoriam – prof. dr Milan Merkle

Profesor doktor Milan Merkle preminuo je 14. jula 2024. godine u Beogradu.

Veliki doprinos imao je u osnivanju i razvoju Računarskog fakulteta, na kome se odmah i zaposlio. Bio je angažovan na predmetima Matematička analiza i Verovatnoća i statistika.

Prof. dr Milan Merkle rođen je 21. februara 1954. godine. Pohađao je Matematičku gimnaziju. Diplomirao je paralelno na Elektrotehničkom fakultetu i Prirodno-matematičkom fakultetu u Beogradu. Magistrirao je na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu, a doktorirao na Michigan State University, Department of Statistics and Probability u Sjedinjenim Američkim Državama. Bavio se matematičkom analizom, teorijom verovatnoće i statistikom. Autor je nekoliko univerzitetskih udžbenika.

Sahrana je na Novom bežanijskom groblju u Beogradu u četvrtak, 18. jula sa početkom u 12:15 časova.