Одржано финале такмичења RAF Challenge 2024

Финале шеснаестог информатичког такмичења за ученике средњих школа RAF Challenge, које организују Друштво математичара Србије и Рачунарски факултет из Београда одржано је у суботу, 16. марта 2024. године на Рачунарском факултету. Ученици су се такмичили у три категорије, а послато је преко 100 радова. У првој категорији задатак је био направити презентацију на тему „Рачунарска визија: Нека трансформер поново постане ауто“, друга, где су ученици на тему „Изражавање креативности у дигиталном свету“ могли да направе апликативни програм и задатак у трећој категорији био је направити видео и аудио материјал на тему Сан о будућности. На финале такмичења позванa су 32 средњошколца из Србије од којих је један ученик учествовао ревијално, а најбољи су освојили вредне награде.

Награђене радове можете погледати овде.

Награђени у I категорији:

II место: Катарина Ристић, 2. разред, Гимназија Прокупље – Награде: паметни сат (ЦЕТ), комплет стручне литературе (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД),

III место: Никола Ранђеловић, 4. разред, Електротехничка школа „Мија Станимировић“, Ниш – Награде: слушалице (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД).

Награђени у II категорији:

I место: Лука Ракић, 4. разред, Електротехничка школа „Мија Станимировић“, Ниш – лаптоп (ЦЕТ), комплет стручне литературе (ЦЕТ), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера), Нортон антивирус (РСД),

II место: Вукашин Влајић, 3. разред, Гимназија „Светозар Марковић“, Ниш – Награде: мобилни телефон (ЦЕТ), комплет стручне литературе (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД),

III место: Никола Ранђеловић, 4. разред, Електротехничка школа „Мија Станимировић“, Ниш – Награде: блутут звучник (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД).

Награђени у III категорији:

I место: Богдан Кривокућа, 3. разред, Гимназија Прокупље  – Награде: таблет (ЦЕТ), комплет стручне литературе (ЦЕТ), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера), Нортон антивирус (РСД),

II место: Татјана Стошић, 2. разред, Гимназија Прокупље – Награде: графичка табла (ЦЕТ), комплет стручне литературе (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД),

III место: Инес Радић, 1. разред, Гимназија Смедерево – Награде: блутут слушалице (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД).

Школе које су мотивисале ученике да се пријаве у великом броју на RAF Challenge награђене су комплетима компјутерске литературе, а то су:

• Књажевачка гимназија, Књажевац
  • Електротехничка школа „Мија Станимировић“, Ниш
  • Гимназија у Прокупљу, Прокупље

У ревијалном делу у другој категорији учестовао је Стефан Радовић, ученик 2. разреда Земунске гимназије.

Такмичење су подржале и компаније које су обезбедиле велики фонд награда за све финалисте. Генерални спонзор такмичења компанија ЦЕТ, медијски спонзор часопис „Свет компјутера“, затим RSD и Порталибрис.

Фотографије са такмичења можете погледати овде.