Održano finale takmičenja RAF Challenge 2024

Finale šesnaestog informatičkog takmičenja za učenike srednjih škola RAF Challenge, koje organizuju Društvo matematičara Srbije i Računarski fakultet iz Beograda održano je u subotu, 16. marta 2024. godine na Računarskom fakultetu. Učenici su se takmičili u tri kategorije, a poslato je preko 100 radova. U prvoj kategoriji zadatak je bio napraviti prezentaciju na temu „Računarska vizija: Neka transformer ponovo postane auto“, druga, gde su učenici na temu „Izražavanje kreativnosti u digitalnom svetu“ mogli da naprave aplikativni program i zadatak u trećoj kategoriji bio je napraviti video i audio materijal na temu San o budućnosti. Na finale takmičenja pozvana su 32 srednjoškolca iz Srbije od kojih je jedan učenik učestvovao revijalno, a najbolji su osvojili vredne nagrade.

Nagrađene radove možete pogledati ovde.

Nagrađeni u I kategoriji:

I mesto: Petar Kukić, 4. razred, Srednja tehnička škola „Nikola Tesla“, Sremska Mitrovica – Nagrade: mobilni telefon (CET), komplet stručne literature (CET), jednogodišnja pretplata na časopis “Svet kompjutera” (Svet kompjutera), Norton antivirus (RSD),

II mesto: Katarina Ristić, 2. razred, Gimnazija Prokuplje – Nagrade: pametni sat (CET), komplet stručne literature (CET), Norton antivirus (RSD),

III mesto: Nikola Ranđelović, 4. razred, Elektrotehnička škola „Mija Stanimirović“, Niš – Nagrade: slušalice (CET), Norton antivirus (RSD).

Nagrađeni u II kategoriji:

I mesto: Luka Rakić, 4. razred, Elektrotehnička škola „Mija Stanimirović“, Niš – laptop (CET), komplet stručne literature (CET), jednogodišnja pretplata na časopis “Svet kompjutera” (Svet kompjutera), Norton antivirus (RSD),

II mesto: Vukašin Vlajić, 3. razred, Gimnazija „Svetozar Marković“, Niš – Nagrade: mobilni telefon (CET), komplet stručne literature (CET), Norton antivirus (RSD),

III mesto: Nikola Ranđelović, 4. razred, Elektrotehnička škola „Mija Stanimirović“, Niš – Nagrade: blutut zvučnik (CET), Norton antivirus (RSD).

Nagrađeni u III kategoriji:

I mesto: Bogdan Krivokuća, 3. razred, Gimnazija Prokuplje  – Nagrade: tablet (CET), komplet stručne literature (CET), jednogodišnja pretplata na časopis “Svet kompjutera” (Svet kompjutera), Norton antivirus (RSD),

II mesto: Tatjana Stošić, 2. razred, Gimnazija Prokuplje – Nagrade: grafička tabla (CET), komplet stručne literature (CET), Norton antivirus (RSD),

III mesto: Ines Radić, 1. razred, Gimnazija Smederevo – Nagrade: blutut slušalice (CET), Norton antivirus (RSD).

Škole koje su motivisale učenike da se prijave u velikom broju na RAF Challenge nagrađene su kompletima kompjuterske literature, a to su:

• Knjaževačka gimnazija, Knjaževac
  • Elektrotehnička škola „Mija Stanimirović“, Niš
  • Gimnazija u Prokuplju, Prokuplje

U revijalnom delu u drugoj kategoriji učestovao je Stefan Radović, učenik 2. razreda Zemunske gimnazije.

Takmičenje su podržale i kompanije koje su obezbedile veliki fond nagrada za sve finaliste. Generalni sponzor takmičenja kompanija CET, medijski sponzor časopis „Svet kompjutera“, zatim RSD i Portalibris.

Fotografije sa takmičenja možete pogledati ovde.