Otvorena je izložba ilustracija studenata Multimedijalnog dizajna

Otvaranje izložbe ilustracija pod nazivom Ilustromanija održano je u petak, 14. juna. Izložbu su otvorili dr Milan Đurić, vanredni profesor i i m.a. Danica Stojanović, docent na studijskom programu Multimedijalni dizajn. Izložbu su priredili studenti studijskog programa Multimedijalni dizajn Računarskog fakulteta, a na njoj su predstavljeni odabrani radovi studenata sve četiri godine osnovnih studija koji su kreirani na predmetima ilustracije.

Na predmetima ilustracije na studijskom programu Multimedijalni dizajn obrađuje se više različitih tehnika kreiranja ilustracije. One kroz zadatke omogućavaju kreativno izražavanje, umetnički izraz studenata, ali ih i priprema za komercijalnu upotrebu ilustracije. U lepezi aktuelnih i upotrebljivih tehnika ilustracije možemo pronaći kreativno istraživanje u domenu linije, teksture i kompozicije, zatim, promišljanja u predstavljanju satiričnih scena, pa nadalje sve do kompleksnog kreiranja karaktera. Obrađuju se različiti načini primene ilustracije u različitim multimedijalnim delima.

Izložba je otvorena do 4. jula u holu Pres Centra, u ulici Kneza Mihaila 6, na trećem spratu.

Fotografije sa otvaranja izložbe dostupne su u galeriji.

Očekujemo vas!