Радионица дизајна за средњошколце „Дизајн као вишемедијска уметност“ на РАФ-у

Катедра за мултимедијални дизајн Рачунарског факултета организује бесплатну радионицу дизајна под називом „Дизајн као вишемедијска уметност“ намењену ученицима трећег и четвртог разреда средњих школа и гимназија. Циљ радионице је да се кроз практичну и теоријску наставу ученици упознају са стандардима академских студија мултимедијалног дизајна. На радионици се издвајају теме из домена илустрације, анимације и дизајна. Врше се анализе и поређења релевантних примера, те критике и коректуре радова ученика. Ученици ће моћи да креирају илустрације, те да коришћењем софтвера за анимацију и аудио материјала креирају радове релевантне за упис студија дизајна. У употреби ће бити софтвери за обликовање графике, као и аудио продукцију. Радионицу води уметнички сарадник Катедре за мултимедијални дизајн Александар Котурановић, дипломирани дизајнер.

Радионица се одржава на Рачунарском факултету у студијима за дизајн на адреси Кнез Михаилова 10, 8. спрат. Радионица обухвата 10 часова и изводи се у два термина, при чему ће ученици имати могућност да бирају термин:

Први термин – субота, 24. фебруар и недеља, 25. фебруар 2024. године од 10 до 14 часова (пријаве су до 18. фебруара)

Други термин – субота, 2. март и недеља, 3. март 2024. године од 10 до 14 часова (пријаве су до 25. фебруара)

Број места је ограничен. Пријаву за радионицу послати путем онлајн форме која се налази ОВДЕ.

За више информација посетите сајт катедре за Мултимедијални дизајн, као и њихов Инстаграм профил.