Radionica dizajna za srednjoškolce „Dizajn kao višemedijska umetnost“ na RAF-u

Katedra za multimedijalni dizajn Računarskog fakulteta organizuje besplatnu radionicu dizajna pod nazivom „Dizajn kao višemedijska umetnost“ namenjenu učenicima trećeg i četvrtog razreda srednjih škola i gimnazija. Cilj radionice je da se kroz praktičnu i teorijsku nastavu učenici upoznaju sa standardima akademskih studija multimedijalnog dizajna. Na radionici se izdvajaju teme iz domena ilustracije, animacije i dizajna. Vrše se analize i poređenja relevantnih primera, te kritike i korekture radova učenika. Učenici će moći da kreiraju ilustracije, te da korišćenjem softvera za animaciju i audio materijala kreiraju radove relevantne za upis studija dizajna. U upotrebi će biti softveri za oblikovanje grafike, kao i audio produkciju. Radionicu vodi umetnički saradnik Katedre za multimedijalni dizajn Aleksandar Koturanović, diplomirani dizajner.

Radionica se održava na Računarskom fakultetu u studijima za dizajn na adresi Knez Mihailova 10, 8. sprat. Radionica obuhvata 10 časova i izvodi se u dva termina, pri čemu će učenici imati mogućnost da biraju termin:

Prvi termin – subota, 24. februar i nedelja, 25. februar 2024. godine od 10 do 14 časova (prijave su do 18. februara)

Drugi termin – subota, 2. mart i nedelja, 3. mart 2024. godine od 10 do 14 časova (prijave su do 25. februara)

Broj mesta je ograničen. Prijavu za radionicu poslati putem onlajn forme koja se nalazi OVDE.

Za više informacija posetite sajt katedre za Multimedijalni dizajn, kao i njihov Instagram profil.