RAF treći iz informatike i četvrti iz matematike na Elektrijadi 2024

Takmičenja iz informatike i matematike na Elektrijadi, koja se ove godine održava od 14. do 18. maja u Trebinju, završila su se zapaženim rezultatima studenata Računarskog fakuleta.

Naša ekipa RAF1, u konkurenciji 12 timova sa elektrotehničkih i računarskih fakulteta iz regiona (Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Srbija), osvojila je treće mesto na takmičenju iz informatike, dok su prva dva mesta zauzele ekipe sa Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu.

Individualno, na takmičenju iz informatike u konkurenciji 32 takmičara zapažene rezultate ostvarili su studenti:

Arsen Arsenović – 2. mesto (RAF1)

Mihailo Trajković – 10. mesto (RAF1)

Nemanja Radovanović – 11. mesto (RAF2)

TABELA Informatika

Na takmičenju iz matematike1 ekipa RAF-a zauzela je četvrtu poziciju u konkurenciji 7 timova, dok su se individualno istakli studenti Vladimir Ignjatijević koji je zauzeo četvrto mesto i Aleksandar Višnjić koji je zauzeo deveto mesto.

TABELA Matematika1

Čestitamo našim studentima na svim uspesima!