Studenti RAF-a u poseti Muzeju razvoja digitalnih tehnologija

Studenti Računarskog fakulteta bili su krajem aprila u poseti jedinstvenom muzeju razvoja računarstva kod nas. U pitanju je Muzej razvoja digitalnih tehnologija u Beogradu.

Muzej je na Dorćolu u ulici Vojvode Bojovića 12 otvorio Jandeks (engl. Yandex, rus. Яndeks), ruska međunarodna korporacija specijalizovana za Internet servise i proizvode.

Studenti završne godine strukovih studija Računarskog fakulteta su došli u tematsku posetu u okviru predmeta Istorija računarstva sa svojim nastavnikom Dragoljubom Pilipovićem.

U ovom, pre svega interaktivnom prostoru, studenti su imali priliku da saznaju kako su funkcionisali stari računari i elektronski uređaji, od „Galaksije“ do „iMac“ računara, tako što su i sami mogli da pokreću programe i igraju omiljene video igre.

Posetioce je kroz kratku, ali burnu istoriju računarstva vodio kustos Milica Đokić. U organizaciji posete je pomogla naša studentkinja Elena Pejović.

Dođite u muzej, besplatan je i radi svakog radnog dana.