Студенти РАФ-а презентују рад на SYMOPIS

Студенти смера Нове софтверске технологије Петар Јовановић, Игор Кабиљо, Марина Радулашки и Александар Миленковић позвани су да презентују рад „Међусобно обучавање неуралних мрежа у еволутивним алгоритмима“, који су радили под менторством проф. Драгана Шалетића, на Симпозијуму о операционим истраживањима SYMOPIS 2008. Конференција има 35-годишњу традицију и одржаће се у Сокобањи 14-17. септембра.

Рад на пројекту је почео у оквиру предмета Генетски алгоритми, када се родила идеја да би било добро испитати примену такозваног међусобног обучавања јединки у еволутивним алгоритмима. Кроз неколико дана симулација је била спремна и први резултати су показали да нова идеја представља успешни метод за еволуцију популације неуралних мрежа.

Поред наших студената, радове ће презентовати и три професора Рачунарског факултета: Драган Урошевић, Радомир Јанковић и Драган Шалетић.

1010-studenti-raf-a-prezentuju-rad-na-symopis