Nordeus одржао гостујуће предавање на РАФ-у

Компанија Nordeus одржала је гостујуће предавање из области софтверског инжењерства на Рачунарском факултету и онлајн у уторак, 30. маја. Предавање под називом CI/CD: Развој DevOpsa у Nordeusu од раних дана до данас. Како смо оснажили Game тимове и омогућили им да сами управљају својим сервисима? оджали су бивши студент РАФ-а Staff Engineer Дејан Пектер и Страхиња Кустудић, Director of Engineering: Data, Infrastructure and Tools.

Студенти РАФ-а су овим предавањем стекли увид у DevOps, сазнали шта је, који су његови принципи и зашто су они битни. Предавачи су им пружили преглед развоја DevOps у Nordeusu и пута који су прошли од мануелног извшавања команди до данас. Обрадили су и технологије које користе и њихову примену, као што су Google Cloud, Ansible, Terraform, Docker, Helm и друге. Предавање је покрило и концепте као што су CI/CD/Feature switch/Shadow release/Trunk based development и њихов утицај на развој Nordeusovih игара, како у девелопменту, тако и у продукцији.