Студент Велибор Кривокућа одбранио је дипломски рад на тему „Real-time web chat апликација“

Студент Рачунарског факултета Велибор Кривокућа је у среду, 12. јула 2023. године одбранио дипломски рад на тему Real-time web chat апликација пред комисијом коју су чинили ментор др Немања Радосављевић и члан др Снежана Поповић.

У уводу свог рада Велибор је истакао следеће:

Real-time web chat апликација је корисна у многим свакодневним ситуацијама.

Корпоративна комуникација: У пословном окружењу, реал-тиме wеб цхат апликације омогућавају запосленима да комуницирају брзо и ефикасно. Тимови могу размењивати информације, постављати питања, координисати пројекте у реалном времену. То олакшава сарадњу међу члановима тима који су удаљени или раде на различитим локацијама.

Корисничка подршка: Web chat апликације пружају канал за брзу и интерактивну комуникацију између корисника и тима за подршку. Корисници могу постављати питања, добити одговоре у реалном времену, добити помоћ или решити проблеме. Ово побољшава корисничко искуство и смањује време чекања на одговоре.

Онлине продаја: Real-time web chat може бити интегрисан у онлине продавницу како би се пружила подршка корисницима током процеса куповине. Потенцијални купци могу постављати питања о производима, добити препоруке или техничку подршку, што може помоћи у побољшању конверзија и повећању продаје.

Прављењем real-time web chat апликације решавамо неколико проблема везаних за комуникацију и интеракцију између корисника у реалном времену. Ови проблеми укључују:

Брза и тренутна комуникација: Real-time web chat апликација омогућава корисницима да размењују поруке у реалном времену, што значи да се поруке приказују и достављају готово тренутно. То омогућава брзу и ефикасну комуникацију међу корисницима без кашњења.
Удовољавање потребама корисника за тренутном подршком: Real-time web chat апликације омогућавају корисницима да добију одговоре на своја питања и подршку готово тренутно. То је посебно корисно у ситуацијама када корисници имају хитне захтеве или проблеме који захтевају брзо решење.

Побољшање корисничког искуства: Real-time web chat апликације пружају интерактивно и ангажовано искуство корисницима. У будућности се може проширити тако да се могу се користити емотикони, слике, видеозаписи и други медији како би се обогатила комуникација и унапредио доживљај корисника.

Праћење и документација комуникације: Real-time web chat апликације омогућавају праћење и документацију разговора. Ово је корисно за референцу, архивирање, анализу или евентуалне спорове. Корисници могу лако приступити претходним порукама, историји разговора и претраживати их по потреби.

Повезивање и сарадња: Real-time web chat апликације олакшавају повезивање и сарадњу између људи. Корисници могу комуницирати, делити информације, постављати питања, дискутовати о темама и радити заједно на пројектима у реалном времену, без обзира на своју локацију. – закључио је Велибор.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.