Студент Урош Терзић одбранио је дипломски рад на тему „Развој online платформе за резервацију смештаја коришћењем Laravel радног оквира“

Студент Рачунарског факултета Урош Терзић је у среду, 6. марта 2024. године одбранио дипломски рад на тему Развој online платформе за резервацију смештаја коришћењем Laravel радног оквира пред комисијом коју су чинили ментор др Снежана Поповић и члан др Немања Радосављевић.

У уводу свог рада Урош је истакао следеће:

У данашњем дигиталном добу, све већи број људи користи интернет за обављање различитих активности, укључујући и резервацију смештаја. У складу са тим, развој апликација за резервацију смештаја постао је кључан за олакшавање процеса планирања путовања и боравка. У том контексту, Laravel, популаран PHP framework, пружа изванредне могућности за брзо и ефикасно креирање робустних апликација

У овом раду детаљно смо истражили процес развоја Laravel апликације за резервацију смештаја, користећи приступ базиран на MVC архитектури и модерне технике веб развоја. Кроз анализу различитих компоненти Laravel фрамеwорка, укључујући рутирање, контролере, аутентикацију и ауторизацију, Eloquent ORM, као и Blade templating систем, стекли смо дубок увид у начин на који Laravel олакшава изградњу комплексних веб апликација. – закључио је Урош.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.