Tim RAF-a GII Klub zauzeo 15. mesto na finalu prestižnog svetskog takmičenja ICPC

Tim Računarskog fakulteta GII Klub postigao je fenomenalan rezultat na finalu prestižnog svetskog takmičenja ICPC (International Collegiate Programming Contest) zauzevši 15. mesto u konkurenciji 124 tima iz celog sveta. Finale takmičenja ICPC2022 je usled odlaganja održano od 14. do 19. aprila 2024. godine u Luksoru u Egiptu. Članovi čuvenog tima RAF Penguins Aleksa Milisavljević i Pavle Martinović u novoj ekipi zajedno sa Mladenom Puzićem nastavljaju da briljiraju na svetskim informatičkim takmičenjima, ovoga puta najboljim rezultatom za Srbiju do sada koji ih je doveo na korak do prve medalje za našu zemlju.

Ovogodišnje takmičenje je bilo najveće ICPC takmičenje ikada jer su bila objedinjena dva finalna takmičenja ICPC2022 i ICPC2023 koja nisu održana zbog pandemije. Oba takmičenja održavala se u istovremeno na istom mestu i učestvovalo je po više od 120 timova iz celog sveta. Po prvi put su učestvovala čak tri tima iz Srbije i sva tri tima su ostvarila veoma zapažene rezultate. Na ICPC2023 Univerzitet u Novom Sadu je zauzeo 17. mesto, a Univerzitet u Beogradu 25. mesto.

Tabelu sa rezultatima možete pogledati ovde. Više o takmičenju možete pogledati ovde.