Студент Mарко Орешчанин одбранио је дипломски рад на тему „Рачунарство у облаку и основе Амазон веб сервиса“

Студент Рачунарског факултета Mарко Орешчанин је у уторак, 9. јула 2024. године одбранио дипломски рад на тему Рачунарство у облаку и основе Амазон веб сервиса пред комисијом коју су чинили ментор др Душан Вујошевић и члан др Јелена Васиљевић.

У уводу свог рада Марко је истакао следеће:

Рачунарство у облаку представља испоруку рачунарских услуга — укључујући сервере, складиште, базе података, умрежавање, софтвер и аналитику — преко Интернета („облака“). Данас, рачунарство у облаку усваја свака компанија, било да се ради о МНЦ-у (мулти националној компанији) или стартуп-у, многи и даље мигрирају ка њему због смањења трошкова, мањег одржавања и повећаног капацитета података уз помоц́ сервера које одржава облак провајдери.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.