Informacione tehnologije (MSS) – Stručna praksa 2

Cilj i ishod predmeta

Produbljivanje neposrednih saznanja o funkcionisanju i organizaciji preduzeća i institucija koje se bave poslovima u okviru struke za koju se student osposobljava i mogućnostima primene prethodno stečenih znanja u praksi.

Dalje osposobljavanje studenata za primenu novih stečenih stručnih znanja za rešavanje konkretnih praktičnih problema u okviru izabranog privrednog društva ili insititucije. Tokom obavljanja prakse student će steći uvid u tehnička, organizacijska, ekonomska i socijalna dešavanja i njihovu uzajamnu povezanost u privrednom društvu ili instituciji i upoznati principe profesionalne, inženjerske i etičke odgovornosti.

Sadržaj predmeta

Formira se za svakog kandidata posebno, u dogovoru sa rukovodstvom privrednog društva ili institucije u kojima se obavlja stručna praksa, a u skladu sa potrebama struke za koju se student osposobljava. Student je u obavezi da izradi seminarski rad koji obrađuje konkretnu temu ili zadatak sa stručne prakse (dnevnik rada, izrada određenog programa ili razvoj softvera, izrada ili vođenje projekta, izrada tehnološke dokumentacije, tehno-ekonomska analiza i sl.).

Metode izvođenja nastave

Stručna praksa se realizuje u privredi, naučnoj bazi ili naučno obrazovanim institucijama, kroz samostalni rad. Svakom studentu se dodeljuje jedan mentor iz redova zaposlenih u organizaciji u kojoj se obavlja praksa. Na kraju prakse, na osnovu realizacije projektnog zadatka, metor iz organizacije daje ocenu (0 do 30 poena) o uspešnosti obavljanja prakse. Nakon obavljene prakse student u vidu seminarskog rada podnosi izveštaj o sopstvenom radu i aktivnostima, a zatim ga prezentuje. U sklopu usmenog ispita, student je u obavezi da prezentuje i dnevnik u kome su opisane aktivnosti i poslovi koje je obavljao za vreme stručne prakse.

1 thought on “Informacione tehnologije (MSS) – Stručna praksa 2”

Comments are closed.