Студент Рачунарског факултета на пракси у Google-у

Никола Тодоровић, студент треће године Рачунарског факултета, иде на праксу у Google. Конкурс за ову праксу био је отворен на Internetu и важио је за све студенте. Пријава се састојала од ЦВ-а и списка положених испита са оценама. Након поднете пријаве, Николу су контактирали људи из Google-а. Имао је два телефонска разговора са њиховим инжењерима који су му телефонским путем постављали питања и задатке. После тих разговора јавили су му да је прошао тест и да је примљен на праксу. Пракса ће бити преко лета и траје 12 недеља. Град у коме ће бити је Њујорк, а у питању је позиција програмер developerа на C/C++ на Linux-у, Java-и или Python. Како Никола каже ово искуство имаће велики значај за његову будућу каријеру, а радити за Google је велика част, задовољство и изазов. Николи желимо велики успех!

774-student-racunarskog-fakulteta-na-praksi-u-google-u-774