Student Računarskog fakulteta na praksi u Google-u

Nikola Todorović, student treće godine Računarskog fakulteta, ide na praksu u Google. Konkurs za ovu praksu bio je otvoren na Internetu i važio je za sve studente. Prijava se sastojala od CV-a i spiska položenih ispita sa ocenama. Nakon podnete prijave, Nikolu su kontaktirali ljudi iz Google-a. Imao je dva telefonska razgovora sa njihovim inženjerima koji su mu telefonskim putem postavljali pitanja i zadatke. Posle tih razgovora javili su mu da je prošao test i da je primljen na praksu. Praksa će biti preko leta i traje 12 nedelja. Grad u kome će biti je Njujork, a u pitanju je pozicija programer developera na C/C++ na Linux-u, Java-i ili Python-u. Kako Nikola kaže ovo iskustvo imaće veliki značaj za njegovu buduću karijeru, a raditi za Google je velika čast, zadovoljstvo i izazov. Nikoli želimo veliki uspeh!

774-student-racunarskog-fakulteta-na-praksi-u-google-u-774