Др Ђорђе Бабић запослен на Рачунарском факултету

Др Ђорђе Бабић рођен је у Шапцу 1975. године, где је завршио основну школу и гимназију. Године 1990. освојио је прво место на државном такмичењу из физике. Гимназију је завршио 1994. године када је освојио и треће место на савезном такмичењу из физике. Учествовао је на олимпијади из физике у Пекингу, 1994. године.

Дипломирао је на Електротехничком факултету у Београду, смер телекомуникације. На савезном такмичењу из електронике 1998. године освојио је прво место у тимском и друго место у индивидуалном такмичењу. На савезном такмичењу из телекомуникација заузео је прво место у тимском и треће место у индивидуалном такмичењу.

Докторске студије уписао је 1999. године на Технолошком универзитету Тампере (Финска). Докторирао је 2004. године на пољу телекомуникација и обраде сигнала. Од тада се бави истраживањима у области адаптација периоде одабирања и софтверских радио пријемника. Течно говори енглески и француски, а солидно се служи финским језиком.

916-dr-djordje-babic-zaposlen-na-racunarskom-fakultetu