Dr Đorđe Babić zaposlen na Računarskom fakultetu

Dr Đorđe Babić rođen je u Šapcu 1975. godine, gde je završio osnovnu školu i gimnaziju. Godine 1990. osvojio je prvo mesto na državnom takmičenju iz fizike. Gimnaziju je završio 1994. godine kada je osvojio i treće mesto na saveznom takmičenju iz fizike. Učestvovao je na olimpijadi iz fizike u Pekingu, 1994. godine.

Diplomirao je na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu, smer telekomunikacije. Na saveznom takmičenju iz elektronike 1998. godine osvojio je prvo mesto u timskom i drugo mesto u individualnom takmičenju. Na saveznom takmičenju iz telekomunikacija zauzeo je prvo mesto u timskom i treće mesto u individualnom takmičenju.

Doktorske studije upisao je 1999. godine na Tehnološkom univerzitetu Tampere (Finska). Doktorirao je 2004. godine na polju telekomunikacija i obrade signala. Od tada se bavi istraživanjima u oblasti adaptacija periode odabiranja i softverskih radio prijemnika. Tečno govori engleski i francuski, a solidno se služi finskim jezikom.

916-dr-djordje-babic-zaposlen-na-racunarskom-fakultetu