Drugi o nama

U rubrici „Društvo“ u dnevnom listu Politika od 26. 10. 2009. godine objavljen je intervju s profesorkom, dr Nevenkom Žarkić-Joksimović, prorektorom Univerziteta u Beogradu, i Vladimirom Smuđom, jednim od vođa studentskog protesta koji je ujedno i student prodekan Tehnološko-metalurškog fakulteta BU. U jednom delu ovog intervjua Vladimir Smuđa spominje i Računarski fakultet: „…Smatram da treba pružiti priliku privatnim fakultetima, jer se državni štite, a dobra je stvar što ako se poveća konkurencija, onda bi, po logici tržišta, trebalo da se poveća i kvalitet. Imamo odlične primere privatnih visokoobrazovanih ustanova kao što je Računarski fakultet – malo koji državni fakultet može da parira tom znanju koje izađe odande…“

1315-drugi-o-nama