Државно такмичење из информатике за средњошколце

Рачунарски факултет и Рачунарска гимназија не учествују у организацији овогодишњег Државног такмичења из информатике за средњошколце

У последњих неколико година Рачунарски факултет и Рачунарска гимназија, у циљу ширења рачунарске писмености, интензивно учествују у организацији информатичких такмичења за основце и средњошколце, од окружног па све до нивоа балканијаде. На захтев веће групе ученика, који су се пласирали на државно такмичење из информатике, Рачунарски факултет и Рачунарска гимназија ове године не учествују у његовој организацији, јер одржавање тог такмичења 18. а не 24. априла представља антипропагandу свега онога за шта се ове две институције боре.

Истовремено указујемо да смо изразili спремност да, у складу са захтевом, учествујемо у организацији државног такмичења 24. априла, као што смо то чинили и небројено пута до сада, и као што ћемо, уколико се оваква немила ситуација не понови, чинити то и убудуће.

1488-drzavno-takmicenje-iz-informatike-za-srednjoskolce