Državno takmičenje iz informatike za srednjoškolce

Računarski fakultet i Računarska gimnazija ne učestvuju u organizaciji ovogodišnjeg Državnog takmičenja iz informatike za srednjoškolce

U poslednjih nekoliko godina Računarski fakultet i Računarska gimnazija, u cilju širenja računarske pismenosti, intenzivno učestvuju u organizaciji informatičkih takmičenja za osnovce i srednjoškolce, od okružnog pa sve do nivoa balkanijade. Na zahtev veće grupe učenika, koji su se plasirali na državno takmičenje iz informatike, Računarski fakultet i Računarska gimnazija ove godine ne učestvuju u njegovoj organizaciji, jer održavanje tog takmičenja 18. a ne 24. aprila predstavlja antipropagandu svega onoga za šta se ove dve institucije bore.

Istovremeno ukazujemo da smo izrazili spremnost da, u skladu sa zahtevom, učestvujemo u organizaciji državnog takmičenja 24. aprila, kao što smo to činili i nebrojeno puta do sada, i kao što ćemo, ukoliko se ovakva nemila situacija ne ponovi, činiti to i ubuduće.

1488-drzavno-takmicenje-iz-informatike-za-srednjoskolce