Посета параћинских средњошколаца

Данашњи гости Рачунарског факултета били су ученици Машинско-електротехничке школе из Параћина. У организацији РАФ-а и професора информатике, Јелке Зеликов, средњошколци су имали прилике да посете факултет, упознају се са нашим студијским програмима, такмичењем RAF Challenge 2011 , као и семинаром „IT Open Days“ . Интересантно предавање о веб програмирању одржао је студент четврте године, Петар Првуловић, који је присутнима објаснио разлику између веб и мрежног програмирања и представио програмске језике.

Заинтересовани су имали прилике да погледају опрему и сервере Рачунарског факултета. У циљу праћења најновијих трендова у рачунарској науци, представницима школе уручен је комплет рачунарске литературе, док је један део књига поклоњен и најактивнијим средњошколцима.

1643-poseta-paracinskih-srednjoskolaca