Poseta paraćinskih srednjoškolaca

Današnji gosti Računarskog fakulteta bili su učenici Mašinsko-elektrotehničke škole iz Paraćina. U organizaciji RAF-a i profesora informatike, Jelke Zelikov, srednjoškolci su imali prilike da posete fakultet, upoznaju se sa našim studijskim programima, takmičenjem RAF Challenge 2011 , kao i seminarom „IT Open Days“ . Interesantno predavanje o veb programiranju održao je student četvrte godine, Petar Prvulović, koji je prisutnima objasnio razliku između veb i mrežnog programiranja i predstavio programske jezike.

Zainteresovani su imali prilike da pogledaju opremu i servere Računarskog fakulteta. U cilju praćenja najnovijih trendova u računarskoj nauci, predstavnicima škole uručen je komplet računarske literature, dok je jedan deo knjiga poklonjen i najaktivnijim srednjoškolcima.

1643-poseta-paracinskih-srednjoskolaca