РАФ караван у посети школама у Србији

RAF Open Tour  караван кренуо је да обилази гимназије и средње школе по Србији. Први на мапи нашег тима нашли су се гимназија „Бора Станковић“ и ЕТШ „Мија Станимировић“ из Ниша, као и Гимназија „Бора Станковић“ из Врања. Тим Рачунарског факултета у саставу: др Милимир Пјешчић, Милош Толпа, Немања Радосављевић и Игор Мијатовић, срдачно је дочекан код својих домаћина.

Присутни ученици су поред опште приче о факултету, студијским програмима, пријемном испиту и упису, такмичењу RAF Challenge 2010 , имали прилику да послушају и два интересантна предавања. Професор Пјешчић је упознао средњошколце са супер рачунарима и супер компјутингом, док је група ученика у Врању одслушала предавање на тему „ Ultra-Wideband  технологија“.

Поред разговора са ученицима, којима је поклоњен комплет компјутерске литературе, са управом све три школе потписан је протокол о даљој сарадњи са Рачунарским факултетом.

Фотографије са презентација у Нишу и Врању можете погледати у галерији.

1415-raf-karavan-u-poseti-skolama-u-srbiji