RAF karavan u poseti školama u Srbiji

RAF Open Tour  karavan krenuo je da obilazi gimnazije i srednje škole po Srbiji. Prvi na mapi našeg tima našli su se gimnazija „Bora Stanković“ i ETŠ „Mija Stanimirović“ iz Niša, kao i Gimnazija „Bora Stanković“ iz Vranja. Tim Računarskog fakulteta u sastavu: dr Milimir Pješčić, Miloš Tolpa, Nemanja Radosavljević i Igor Mijatović, srdačno je dočekan kod svojih domaćina.

Prisutni učenici su pored opšte priče o fakultetu, studijskim programima, prijemnom ispitu i upisu, takmičenju RAF Challenge 2010 , imali priliku da poslušaju i dva interesantna predavanja. Profesor Pješčić je upoznao srednjoškolce sa super računarima i super kompjutingom, dok je grupa učenika u Vranju odslušala predavanje na temu „ Ultra-Wideband  tehnologija“.

Pored razgovora sa učenicima, kojima je poklonjen komplet kompjuterske literature, sa upravom sve tri škole potpisan je protokol o daljoj saradnji sa Računarskim fakultetom.

Fotografije sa prezentacija u Nišu i Vranju možete pogledati u galeriji.

1415-raf-karavan-u-poseti-skolama-u-srbiji