РАФ open tour 2010 – Јагодина и Зајечар

У наставку турнеје обилазака средњих школа и гимназија по Србији, представници Рачунарског факултета посетили су школе: ЕТШ „Никола Тесла“ и Гимназија „Светозар Марковић“ у Јагодини и Техничку школу и Зајечарску гимназију.

Професор РАФ-а, доцент др Драган Шалетић, одржао је предавање на тему „Вештачка интелигенција“ и упознао ђаке са афективним рачунарством, док су ученици у Зајечару имали прилике да одслушају предавање о „ VoIP  технологији“.

Ученицима је представљено информатичко такмичење RAF Challenge 2010, које организујемо у сарадњи са Друштвом математичара Србије, акредитовани студијски програми на основним академским, струковним, мастер и докторским студијама, пријемни испит и упис у јунском року. Договорена је даља сарадња са школама, а комплет стручне литературе добили су и ученици и школска библиотека.

Фотографије са презентација у Јагодини и Зајечару можете погледати у галерији.

1431-raf-open-tour-2010-jagodina-i-zajecar