RAF open tour 2010 – Jagodina i Zaječar

U nastavku turneje obilazaka srednjih škola i gimnazija po Srbiji, predstavnici Računarskog fakulteta posetili su škole: ETŠ „Nikola Tesla“ i Gimnazija „Svetozar Marković“ u Jagodini i Tehničku školu i Zaječarsku gimnaziju.

Profesor RAF-a, docent dr Dragan Šaletić, održao je predavanje na temu „Veštačka inteligencija“ i upoznao đake sa afektivnim računarstvom, dok su učenici u Zaječaru imali prilike da odslušaju predavanje o „ VoIP  tehnologiji“.

Učenicima je predstavljeno informatičko takmičenje RAF Challenge 2010, koje organizujemo u saradnji sa Društvom matematičara Srbije, akreditovani studijski programi na osnovnim akademskim, strukovnim, master i doktorskim studijama, prijemni ispit i upis u junskom roku. Dogovorena je dalja saradnja sa školama, a komplet stručne literature dobili su i učenici i školska biblioteka.

Fotografije sa prezentacija u Jagodini i Zaječaru možete pogledati u galeriji.

1431-raf-open-tour-2010-jagodina-i-zajecar