Гостовање проф. Јасмине Вујић са Берклија

У сарадњи са Београдском банкарском академијом и Правним факултетом Универзитета Унион, Рачунарски факултет организује предавање проф. Јасмине Вујић са америчког Универзитета Беркли на тему „Образовни и истраживачки рад на америчким универзитетима“. Предавање ће се одржати у свечаној сали Банкарске академије (Змај Јовина 12), у четвртак 24.11.2011. године са почетком у 13 часова. Факултет позива све своје студенте и професоре да присуствују овом предавању и упознају се са начином рада једног од најбољих америчких универзитета.

Јасмина Вујић је научник и стручњак светског гласа у областима реакторске физике, модерних метода за анализу и дизајн нуклеарних реактора, и примену зрачења у медицини и индустрији, као и спречавања ширења нуклеарног материјала. Од 2005. до 2009. године је била декан–руководилац (Chairman) Факултета за нуклеарну технику на Калифорнијском универзитету у Берклију, као прва жена—декан која је имала ову дужност на једном од факултету за нуклеарну технику у САД. У 2009. години је изабрана, од својих колега, декана да годину дана буде на челу Удружења декана свих факултета за нуклеарну технологију у САД. Завршила је Електротехнички факултет (ЕТФ) у Београду, а након рада у Институту за нуклеарне науке Винча, наставила своје стручно усавршавање у Америци на Мичигенском универзитету у An Arbor-у, а затим добија понуду са Калифорнијског универзитета – Беркли. Проф. Вујић је врло активан члан српске дијаспоре, активно је радила на оснивању првог српско-америчког кокуса који је основан у америчком Конгресу и Сенату.

1774-gostovanje-prof-jasmine-vujic-sa-berklija-1774