Gostovanje prof. Jasmine Vujić sa Berklija

U saradnji sa Beogradskom bankarskom akademijom i Pravnim fakultetom Univerziteta Union, Računarski fakultet organizuje predavanje prof. Jasmine Vujić sa američkog Univerziteta Berkli na temu „Obrazovni i istraživački rad na američkim univerzitetima“. Predavanje će se održati u svečanoj sali Bankarske akademije (Zmaj Jovina 12), u četvrtak 24.11.2011. godine sa početkom u 13 časova. Fakultet poziva sve svoje studente i profesore da prisustvuju ovom predavanju i upoznaju se sa načinom rada jednog od najboljih američkih univerziteta.

Jasmina Vujić je naučnik i stručnjak svetskog glasa u oblastima reaktorske fizike, modernih metoda za analizu i dizajn nuklearnih reaktora, i primenu zračenja u medicini i industriji, kao i sprečavanja širenja nuklearnog materijala. Od 2005. do 2009. godine je bila dekan–rukovodilac (Chairman) Fakulteta za nuklearnu tehniku na Kalifornijskom univerzitetu u Berkliju, kao prva žena—dekan koja je imala ovu dužnost na jednom od fakultetu za nuklearnu tehniku u SAD. U 2009. godini je izabrana, od svojih kolega, dekana da godinu dana bude na čelu Udruženja dekana svih fakulteta za nuklearnu tehnologiju u SAD. Završila je Elektrotehnički fakultet (ETF) u Beogradu, a nakon rada u Institutu za nuklearne nauke Vinča, nastavila svoje stručno usavršavanje u Americi na Mičigenskom univerzitetu u An Arbor-u, a zatim dobija ponudu sa Kalifornijskog univerziteta – Berkli. Prof. Vujić je vrlo aktivan član srpske dijaspore, aktivno je radila na osnivanju prvog srpsko-američkog kokusa koji je osnovan u američkom Kongresu i Senatu.

1774-gostovanje-prof-jasmine-vujic-sa-berklija-1774