РАФ у обиласку IX београдске гимназије

Почетком нове школске године, екипа Рачунарског факултета је кренула у кампању обиласка гимназија и средњих стручних школа по Србији. Прва у низу је била IX београдска гимназија „Михаило Петровић Алас“ са којом RAF има дугогодишњу сарадњу. Ученицима је представљен план и програм факултета, могућност добијања стипендија, такмичење RAF Challenge 2012 и семинар за средњошколце. Највише пажње посветили смо новим трендовима и могућностима запослења у области информационих технологија. Заинтересованим ученицима поклоњене су рачунарске књиге, а школска библиотека је на поклон добила и комплет стручне литературе. Матуранти и професори су прихватили позив Рачунарског факултета да дођу у обилазак наше образовне институције и упознају се са начином рада и опремом на факултету.

1754-raf-u-obilasku-ix-beogradske-gimnazije