Међународни Дан девојака у ИКТ

Међународни Дан девојака у информационо-комуникационих технологијама (ИКТ) ће се, у организацији Министарства спољне и унутрашње трговине и телекомуникација, у Србији обележити 25. априла 2013. године. Тим поводом организоваће се конференција којој ће присуствовати преко 200 студенткиња техничких факултета којима ће се представити бројне успешне жене из државне управе, сектора ИКТ, образовања, активизма и предузетништва. На конференцију су позване студенткиње Рачунарског факултета, а све заинтерсоване се могу пријавити до 23. априла на мејл адресу: girlsday @ mtt.gov.rs

Трећи пут за редом, овај дан се прославља у више од 100 земаља. У претходне две године, преко 30.000 девојака је учествовало у више од 1.200 догађаја организованих широм света поводом Дана девојака у ИКТ. Циљ овог догађаја је да се младим женама приближе информационе и комуникационе технологије, да им се представе могућности за запошљавање у овој области, као и да се девојке подстакну на размишљање о каријери у сектору информационих и комуникационих технологија.

Организован је и наградни фото конкурс под називом „ICТ everyday“, на који ће девојке слати фотографије које приказују на који начин им технологија оплемењује свакодневи живот. Слање фотографија је до 23. априла на мејл: girlsday @ mtt.gov.rs

Међународни дан девојака у ИKT је замишљен и као сајам каријера/послова за студенткиње техничких факулета како би се охрабриле да се професионално баве овом облашћу. Информационо-комуникационе технологије представљају одличну шансу за остваривање успешне каријере за жене широм света. Активности организоване сваког четвртог четвртка у априлу, имају за циљ ширење свести о критеријумима приликом избора занимања, подстицање девојака да изаберу професију на основу сопствених интереса и талента, а не на основу стереотипа о подели на мушке и женске послове. Ово је прилика да се упознају са свим областима за које би могле да се образују, да стекну прве контакте за своје будуће каријере, као и да у успешним женама нађу инспирацију да истрају у својим намерама.

2099-medjunarodni-dan-devojaka-u-ikt