Poseta učenicima ETŠ „Nikola Tesla“

Predstavnici Računarskog fakulteta posetili su maturante Elektro-tehničke škole „Nikola Tesla“ u Beogradu i predstavili aktivnosti za srednjoškolce. Prisutni su čuli utiske Nenada Božidarevića, našeg studenta četvrte godine, o njegovoj praksi u Microsoft Development Center Serbia i kompaniji Facebook, ali i njegove razloge da se opredeli za studiranje na RAF-u. Kao jednu od najvećih prednosti Nenad ističe „izučavanje računarskih nauka i rad u malim grupama“. Takođe, on je najavio da će se po završetku studija uputiti ka Kaliforniji, jer je prihvatio ponudu Facebook-a da tu započne svoju profesionalnu karijeru.

Osim studijskih programa i upisa na RAF, prisutni učenici su se upoznali i sa informatičkim takmičenjem RAF Challenge i besplatnim seminarom RAF ITdays. Upućen je poziv da se prijave na naše manifestacije i tako steknu nova znanja i veštine ili vredne nagrade. Poklonjena je i najnovija računarska literitura koja se koristi na fakultetu.

1948-poseta-ucenicima-ets-nikola-tesla