Средњошколци из Обреновца гости РАФ-а

Матуранти Техничке школе из Обреновца били су гости Рачунарског факултета у петак 8. марта 2013. године, поводом одржавања сајма образовања. Ученици су могли из прве руке да чују како то изгледа студирати на РАФ-у, али и где раде наши студенти и који су им планови у будућности. Јожеф Орош, студент друге године, поделио је са присутнима своје дилеме и жеље приликом избора факултета, као и успех на скоро одржаном такмичењу у прављењу игрица и запослењу које је након тога уследило. Своја искуства са праксе у компанијама Facebook и Microsoft пренео је и Ненад Божидаревић, студент четврте године РАФ-а и седми инжењер који ће након дипломирања своју професионалну каријеру наставити у седишту Facebook-а у Калифорнији.

„Алгоритмика кувања кафе“ је назив занимљивог предавања које је одржао Бранислав Милојковић, асистент Рачунарског факултета. Ученици су активно учествовали у прављењу алгоритма и програмирању робота да обави ову једноставну операцију. Матурантима који су се истакли својим знањем поклоњене су рачунаске књиге. Посету обреновачких ђака организовала је њихова професорка програмирања Бранкица Аврам.

1966-srednjoskolci-iz-obrenovca-gosti-raf-a