Srednjoškolci iz Obrenovca gosti RAF-a

Maturanti Tehničke škole iz Obrenovca bili su gosti Računarskog fakulteta u petak 8. marta 2013. godine, povodom održavanja sajma obrazovanja. Učenici su mogli iz prve ruke da čuju kako to izgleda studirati na RAF-u, ali i gde rade naši studenti i koji su im planovi u budućnosti. Jožef Oroš, student druge godine, podelio je sa prisutnima svoje dileme i želje prilikom izbora fakulteta, kao i uspeh na skoro održanom takmičenju u pravljenju igrica i zaposlenju koje je nakon toga usledilo. Svoja iskustva sa prakse u kompanijama Facebook i Microsoft preneo je i Nenad Božidarević, student četvrte godine RAF-a i sedmi inženjer koji će nakon diplomiranja svoju profesionalnu karijeru nastaviti u sedištu Facebook-a u Kaliforniji.

„Algoritmika kuvanja kafe“ je naziv zanimljivog predavanja koje je održao Branislav Milojković, asistent Računarskog fakulteta. Učenici su aktivno učestvovali u pravljenju algoritma i programiranju robota da obavi ovu jednostavnu operaciju. Maturantima koji su se istakli svojim znanjem poklonjene su računaske knjige. Posetu obrenovačkih đaka organizovala je njihova profesorka programiranja Brankica Avram.

1966-srednjoskolci-iz-obrenovca-gosti-raf-a