Награда за доц. др Јелену Васиљевић

На протеклом сајму медицине и стоматологије Медидент 2014 у Београду одржаном од 9.10. до 11.10. највише признање плакету је добио Институт Михајло Пупин за метод дијагностике карцинома DECIM (Detection of Cancer on Image Microscopic) који је привукао највећу медијску пажњу. Признање је испред тима примила доцент др Јелена Васиљевић, наставник Рачунарског факултета, која је имала част и да држи поздравни говор на отварању сајма. Тим поред сарадника са Медицинског факултета у Београду – Института за патологију, Онколошког института и ВМА укључује и студенте мастер студија на РАФ-у Марију Прокопијевић и Aлексaндра Станчића, који су у оквиру свог мастер рада као и пројеката на мастер студијама аутоматизовали процес класификације карцинома применом неуралних мрежа. Др Јелена Васиљевић наглашава значај учествовања студената и на мастер и основним студијама у оваквим мултидисциплинарним пројектима који би имали велики практични значај за друштво, а студентима би била одлична мотивација и пракса као и референца за даљи рад.

Признање које су добили изазвало је велику медијску пажњу:

РТС,

– ТВ Пинк,