Nagrada za doc. dr Jelenu Vasiljević

Na proteklom sajmu medicine i stomatologije Medident 2014 u Beogradu održanom od 9.10. do 11.10. najviše priznanje plaketu je dobio Institut Mihajlo Pupin za metod dijagnostike karcinoma DECIM (Detection of Cancer on Image Microscopic) koji je privukao najveću medijsku pažnju. Priznanje je ispred tima primila docent dr Jelena Vasiljević, nastavnik Računarskog fakulteta, koja je imala čast i da drži pozdravni govor na otvaranju sajma. Tim pored saradnika sa Medicinskog fakulteta u Beogradu – Instituta za patologiju, Onkološkog instituta i VMA uključuje i studente master studija na RAF-u Mariju Prokopijević i Aleksandra Stančića, koji su u okviru svog master rada kao i projekata na master studijama automatizovali proces klasifikacije karcinoma primenom neuralnih mreža. Dr Jelena Vasiljević naglašava značaj učestvovanja studenata i na master i osnovnim studijama u ovakvim multidisciplinarnim projektima koji bi imali veliki praktični značaj za društvo, a studentima bi bila odlična motivacija i praksa kao i referenca za dalji rad.

Priznanje koje su dobili izazvalo je veliku medijsku pažnju:

RTS,

– TV Pink,