Посета Институту „Михајло Пупин“

Студенти Рачунарског факултета (курса Архитектура рачунара) посетили су прошле недеље Институт „Михајло Пупин“. Посету је организовао доц. др Милош Јовановић, а обишли су центар за роботику. Студенти РАФ-а су се упознали са производним програмом и организационом структуром Института. Посетили су лабораторију за роботику, а одржан је демонстрационо показни час из роботике и информационих технологија у роботици, примене рачунара, рачунарских система, сензорских система у роботици и аутоматици. Представљен је рад лабораторије, демонстиране су разне роботске платформе и намера даљих активности у лабораторији. Студенти су показали изванредно интересовање за информационе технологије и њихову примену у роботици. Указано им је на даљи тренд и перспективе, могућности рада и напредовања.

3501-poseta-institutu-mihajlo-pupin