Besplatna Android radionica na RAF-u

Računarski fakultet organizuje besplatnu Android radionicu za srednjoškolce iz Beograda. „Uvod u Android platformu, programiranje aplikacija, Android API-je i Android razvojno okruženje“ naziv je radionice koja će se održati krajem februara (28.02 i 01.03.2015. godine). Broj mesta je ograničen, a prijave su do 22. februara na mejl adresu: raf@raf.edu.rs. Pošaljite nam ime i prezime, škola, razred, kontakt telefon i mejl.

Na radionici ćete naučiti šta je Android i kako funkcioniše, koja je razlika između Androida na različitim telefonima (Samsung, LG, Nexus). Praktičan rad: kako se koristi razvojno okruženje i razvoj mini Android aplikacije. Učenici će kroz primere videti kako se koriste Android API-ji, kako se testira i debaguju aplikacije na virtuelnom, a kako na pravom uređaju.

3524-besplatna-android-radionica-na-raf-u