Рачунарски факултет на Загајичким брдима

Лепоте Загајичких брда привукла су радознали тим Рачунарског факултета. Овога пута, тим нису чинили студенти већ запослени на Рачунарском факултету, а задатак који је овај тим имао пред собом је да препешачи 13 км дугу стазу. Екипи Рачунарског факултета ова рута није тешко пала, јер су Загајичка брда као део Делиблатске пешчаре, изузетне лепоте, а због конфигурације терена сматрају се природним феноменом.

image059.jpg        image096.jpg

Велики број брда висине 200-300 метара, јасно заобљених и међусобно одвојених, остављају утисак бајковитог предела. Пешачка колона била је дуга, разнолика, насмејана, задихана и одлучна да пређе преко „чаробних“ брда. Пошто то, испоставило се, није био ни мало лак задатак, одмор је свима пријао.

image073.jpg

image039.jpg

Окупани априлским сунцем, пешаци намерници наставили су свој пут до циља: мале аутентичне конобе „Старо сидро“ у сеоцету Стара Паланка, на обали Дунава. Након ручка и мало дужег одмора, неуморни тим Рачунарског факултета у Београду, наставља своју авантуру нешто мирнијим темпом, шетњом 2 км дугом стазом, обалом Дунава. Стара Паланка јединствена је по томе што, од ње до села Рам, активно саобраћа једина преостала скела на целом току Дунава. Лаганим корацима стижу до ушћа реке Нере у Дунав и тачно на време да уживају у бакарном заласку Сунца, којим се завршио овај узбудљиви, пешачки излет.

image106.jpg                  image079.jpg

5321-racunarski-fakultet-na-zagaickim-brdima